Kdo jsem

Jmenuji se Jana Borovková a narodila jsem se ve znamení kozoroha.  Od dětství ožívám při každé kreativní činosti, ale o studiu na škole s výtvarným zaměřením jsem mohla v době minulé jenom snít.... A tak jsem vystudovala SEŠ v Českých Budějovicích, našla si zaměstnání o kterém mohu říci, že mě baví a svůj koníček před několika lety povýšila na živnost.

V současné době se živím jako matrikářka a „přiživuji” se - dle živnostenského listu - „řemeslným zpracováním textilií”. Batikuji, maluji na textil a na hedvábí, zdobím textilie háčkovanou krajkou. S mou velmi tolerantní rodinou - manželem a syny žiji na jihu Čech, kde náš byt po většinu roku proměňuji v dílnu :-)

V mé nabídce jsou batikovaná a malovaná dětská, dámská, pánská trika, mikiny, dámské haleny, šaty a kalhoty, dámská trička a šaty zdobené háčkovanou krajkou, malované a batikované hedvábné šály.

Netolice, září 2006


.......nějak rychle uběhla doba od vytvoření těchto stránek. Za ty roky jsem měla to štěstí být  se  svou tvorbou na úžasných jarmarcích, slavnostech, hradech, zámcích a potkat spoustu milých lidiček. Dál mám své dvě úžasné práce, které mě pořád baví, jen už náš byt - k radosti mých třech chlapů - nepřeměňuji v dílnu :-)  Přestěhovali jsme se a konečně mohu tvořit ve svém vlastním ateliéru. Naše rodina se rozrostla o další zvířecí miláčky - kocour Pucík má kámoše Chicca a nalezenec jezevčík Alf má obří kámošku leonbergřici Annii, která opravdu zodpovědně dohlíží na mé tvoření v ateliéru :-)

Svou tvorbu se snažím neustále rozšiřovat o nové motivy, barvy, střihy i výrobky. Nově maluji na dětské a kojenecké šaty, tuniky, legíny, na dámské a dětské pletené svetry, šaty, vesty, tuniky, šiji a  maluji kabely, tašky, polštáře, pohankové nahřívací polštářky, na jarmarky mám připravenou výtvarnou dílnu pro děti.

Moc mě těší Váš zájem o mé výtvory, to je to, co dává mé práci smysl. Budu průběžně doplňovat akce, na které se letos chystám a budu se těšit, že se někde potkáme :-)

Netolice, březen 2011